Bıttım sabunu saça faydaları nelerdir konusuna geçmeden önce bıttım sabunu nedir sorusunun cevabını açıklayalım; Bıttım sabunu yabani fıstık bitkisi ve Menengiç ağacının yağından elde edilen şifalı bir sabundur. Doğal bir ürün olan bıttım sabununun yan etkisi yoktur ve birçok cilt hastalığına ve saçlara iyi gelmektedir. Kaynağını Doğu Anadolu bölgesinde yetişen bitkilerden almaktadır Kendine has güzel bir kokusu olan bu sabun her cilt tipine ve saç için kullanıma uygundur. Diğer bir ismi Botan Sabunu olarak geçmektedir. 

 

Bıttım sabununun saça olan faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla. Saçlarımıza bir ton kimyasal şampuanlar kremler sürerek hem gereksiz harcama hem de sağlıksız bir uygulama yapmış oluyoruz. Ayrıca bunlardan bazıları saçımıza iyi gelirken bazıları ise saçlarımızda dökülmelere, kuruluğa ve birçok soruna sebep olabiliyor. Hele de saç derinizde kepeklenme veya saç derinizde bir hastalığınız varsa doğal içerikleri olan sabunları tercih etmeniz gerekiyor. Bıttım sabunu kullananlar bu konu hakkında çok memnun olduklarını dile getiren yorumlar yapmaktalar. Ayrıca uzmanların da önerdiği doğal sabunlardan olan bıttım sabunu, sağlığa olumlu katkılar sunmakta.


Bıttım Sabunu Saça Faydaları


-Bıttım sabunu saçların hızlı uzamasını sağlayarak, yıpranmış köklerin onarılmasına olanak tanıyor.

-Saçların elektriklenmesini önlüyor ve en önemlisi düzenli kullanım sonucunda saç dökülmelerini engelleyici bir özelliğe sahip.

-Saçlarınızın daha dolgun ve canlı görünmesini sağlıyor.

-Kepeklenme problemi yaşayanlar için çok yararlı olan bıttım sabunu düzenli uygulandığında kepek sorununa kesin çözüm sunuyor.

-Yıpranmış saçlarınız varsa bıttım sabunu sayesinde 7 veya 8 ay içerisinde tamamen parlak, ipeksi ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.

-Normal sabunlar saçları sertleştirir fakat bıttım sabunu içeriğinden dolayı saçlarınızda sertleşme yapmamakta.

-Bıttım sabunu içerisinde bulunan antiseptik maddesi ile saç derisinde ki yaraları kısa sürede ortadan kaldırıyor.

-Tamamen şifa kaynağı olan bıttım sabunu saç beyazlamasını da geciktirme özelliğine sahip.

- Tıkanan saç gözeneklerini açarak saç derisinde ki bakterilerin giderilmesine yardımcı oluyor.

-Saçtaki aşırı ısı veya boyadan dolayı oluşan yanma kırılma gibi durumları onarıyor ve daha çok yıpranma ve kırılmasının önüne geçiyor.


Bıttım Sabunu Saç Çıkartır mı?


Bıttım sabunu saç çıkartır mı diye merak edenler için cevap vermek gerekirse; bıttım sabununun saç çıkarma özelliği vardır fakat ancak düzenli kullanım sonrasında başarı sağlanabilmektedir. Dünyanın en iyi markasını bile kullansanız düzenli kullanmadıktan sonra düzgün bir sonuç alamazsınız. Bu sebeple düzenli kullanımda bıttım sabunu ile doğal yoldan saç çıkarmakta mümkündür. Saç derisinde ki gözenekleri açarak nefes almasını sağlar ve içeriğinde ki yağlar ile saçlarınıza da iyi bir bakım yapar. Açılan gözeneklerden yeni saçlar çıkmasına yardımcı olur.


Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?


Bıttım sabunu nasıl kullanılır merak edenler için öncelikle tamamen doğal olan bıttım sabunu kullanımından kesin sonuç almak istiyorsanız, düzenli olarak kullanmalı ve diğer kimyasal ürünlerle birlikte kesinlikle kullanmamalısınız. Hafta da 2 ya da 3 kez kullanmanız yeterli olacaktır.

Kullanım şekli olarak önerilen uygulama yöntemi ise şudur; saçlarınızı ıslatın ve sabunu elinizde iyice köpürtün ve saç diplerinize masaj yaparak güzelce uygulayın sonra iyice durulayın.

1 banyoda sabunu kullanırken bir sonraki banyonuzda kullandığınız şampuanınızı kullanabilirsiniz. Bu şekilde hafta da 2-3 uygulama yapabilirsiniz.


Bıttım sabunu esas olarak Mardin bölgesinde üretilmekte olup, ülkemizin her köşesine organik olarak dağıtımı sağlanmaktadır. Bıttım sabunu yararları, özellikleri, kullanım şekli gibi konularda bilgiler verdiğimiz yazımızda, doğal bıttım sabununun düzenli kullanılması halinde, cilt ve saç sağlığımız üzerinde ne denli büyük faydalar elde edilebileceğini de açıklamış olduk. Gerçek organik bıttım sabunu ve hakiki bıttım sabunu almak istiyorsanız, bu ürünü işin ehli olan Adoya Turkey firmasını almanızı öneriyoruz.


Kaynak : Bu Yazı Adoya Turkey'e aittir. Kaynak Gösterilse Dahi Kullanılamaz. İzinsiz Kullanılması Halinde Yasal Hakkımızı Saklı Tutuyoruz.