Hakiki bıttım sabunu hangi renk olur sorusunu çok fazla sorduğunuzu ve merak ettiğinizi biliyoruz. Bu yüzden gerçek bıttım sabunu hangi renk olur sorularına yazımızda yer vererek, sizi gerçek anlamda doğru bilgilerle aydınlanmanızı sağlayacağız. Bilindiği üzere piyasada birçok bıttım sabunu bulunmakta. Fakat hakiki bıttım sabunu diye satılan fakat gerçeğiyle ilgisi olmayan kimyasal içerikli sabunlar, insanlara gerçekmiş gibi satışa sunulmaktadır. Bizler bunun önüne geçmek adına, 1.kalite bıttım sabunu nasıl olur? Açıklayacağız. 

Hakiki bıttım sabunu rengi koyu yeşil veya açık yeşil renklerdedir. İlk başta koyu yeşil olarak üretilen bıttım sabunları zamanla sarıya dönebilmektedir. Bu da içerisindeki doğal yağlardan kaynaklanmaktadır. İçeriğinde kesinlikle kimyevi maddeler bulunmadığından, kendi doğal rengi olan sarı ve yeşil renkleri alırlar. Bazı bıttım sabunlarının içine gıda boyaları da eklenerek farklı renkler elde edilmektedir. Fakat bu durum doğal ve yapay olan sabunların birbirine karıştırılmasına sebep olduğu için, bizler muhakkak, hakiki bıttım sabunu satın alırken sarı ve yeşil renkte olmalarına dikkat etmenizi öneririz. Bıttım sabunu ile alakalı doğru bilgileri yazımızın devamında da inceleyelim.

Hakiki Bıttım Sabunu Nasıl Anlaşılır?

Hakiki bıttım sabunu için öncelikle dikkat etmemiz gereken hususlardan biri, Mardin bölgesinde üretilip üretilmediğidir. Mardin, çok eski kültür ve geleneklerinden yola çıkarak günümüze kadar sabunculuk sektörünü ilerletip geliştirmiştir. Hakiki Mardin bıttım sabunu üretimi sadece Mardin yöresinde yapılmaktadır. Elbette farklı bölgelerde de bir takım sabun üretim faaliyetleri yapan firmalar bulunmaktadır ancak asıl sabunculuk mesleği ve kültürü Mardin’e aittir.

Mardin’de yetiştirilen Menengiç ağacı meyvelerinden elde edilen ve birçok işlemden geçerek en doğal haliyle satışa sunulmaktadır. Gerçek bıttım sabunu rengi sarı ve yeşil renklerde olduğundan tamamen doğal içeriğe sahiptir. İlk başlarda koyu yeşil renklerde olan doğal bıttım sabunları zaman geçtikçe sarıya çalan bir renge dönüşürler. İçinde bulunan hakiki ve doğal bir yağ sayesinde yeşilden sarıya dönen bıttım sabunları, düzenli kullanımlarda insan sağlığında olumlu katkılar göstermektedir. Fakat bazı sabun üreticileri ne yazık ki üretim maliyetleri konusunda daha çok kar elde edebilmek için, kaliteli yağ kullanımı yapmamaktadır. Kalitesiz ve ucuz yağ kullanımı sabun yapımında ciddi sorunlar yaratmakta ve doğal içeriğini tamamen kaybettirmektedir. 

Hakiki bıttım sabununun içeriğinde kesinlikle kimyasal maddeler bulunmaz. Bunun yanı sıra içerisine zeytin yağı, defne yağı gibi doğal içerikli ve kaliteli yağlardan da eklenebilir. Bu şekilde hem doğal hem de sağlık açısından oldukça faydalı bir sabun üretimi yapılmış olur. Satışa sunulan birçok doğal sabunun aslında doğal içerikli olmadığını şu şekilde anlıyoruz;

  • Hakiki bıttım sabunu sarı veya yeşil renge sahiptir
  • Hakiki bıttım sabunu diğer sabunlardan çok daha pahalıdır
  • Hakiki bıttım sabununun içerisinde kimyasal maddeler veya boya karışımı olmadığından farklı renklerde olmaz. Tek rengi sarıya çalan veya koyu yeşil renklerdir.

Hakiki Bıttım Sabunu Nereden Alınır?

Hakiki bıttım sabunu nereden alınır? Sorusunun cevabına geçmeden önce bıttım sabunu neden bu kadar önemlidir ve insan sağlığına ne gibi katkıları vardır? Sizler için bahsetmek isteriz. 

Orijinal bıttım sabunu diğer sabunlardan farklı olarak tamamen doğal ve kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Uzun bir üretim aşamasından geçen ve büyük bir emeğin sonucunda ortaya çıkarılan orijinal bıttım sabunlarının birçok hastalığa fayda sağladığı, yapılan araştırmalar ve ortaya çıkan sonuçlarla belgelenmiştir. Sedef hastalığı, egzama, mantar gibi birçok ciddi deri hastalıklarına şifa kaynağıdır. Ayrıca, kepek sorunu yaşayan ve saç diplerinde yaralar olan kişilerin de düzenli kullanımlarında, gözle görünür şekilde fayda sağladığı apaçık ortaya çıkmıştır. Ciltteki sivilce ve aknelerin kolay bir şekilde yok olmasına olanak sağlamaktadır. Saçların daha güçlü ve canlı uzamasına imkân sağlar. Saç beyazlarını azaltır, çabuk uzamalarını sağlar ve gürleşmelerine olanak tanır. Ayrıca cildi yumuşatır ve ölü derilerden arınmasını sağlar. 

İnsan sağlığına bu denli olumlu katkıları olan bıttım sabunlarını satın almak için en doğru yöntem, doğal bıttım sabunu üreten Mardin firmalarından almanız yönünde olacaktır. Çünkü marketlerde ve aktarlarda her ne kadar üzerinde üretim yeri olarak Mardin bölgesi yazılmış olsa da, aslında bu yanlış bilgi olabilir. Eğer hiç kuşku duymadan gerçek bıttım sabunu satın almak isterseniz mutlaka Mardin sabun firmaları tarafından üretilmiş olan doğal bıttım sabunlarını tercih etmelisiniz. 

Hakiki Doğal Bıttım Sabunu (El Yapımı 1. Kalite Bıttım Sabunu 196 GR)
El Yapımı Bıttım Sabunu (Doğal Bıttım Sabunu 158 GR)
Doğal Tanecikli Bıttım Sabunu (El Yapımı Tanecikli Bıttım Sabunu 96 GR)

Bıttım Sabunu Kullanıcı Yorumları

Bıttım sabunlarımızdan satın alan ve düzenli kullanım sağlayan değerli müşterilerimizin memnuniyetini kazanmış durumdayız. Bıttım sabunu kullanıcı yorumları konusunda, egzama rahatsızlığı, sedef hastalığı ve mantar hastalığı sahibi olan müşterilerimizin oldukça memnuniyet içeren yorumlarını geri dönüş olarak almaktayız. Saçlarında dökülmeler olan, yıpranmış saç ve kepek sorunları olan, saçları uzamayan birçok müşterimiz, oldukça fayda sağladıklarını içeren birçok yorum ve mesajlarla bizlere geri dönmüşlerdir. İlk başta şüphe ile yaklaşan birçok müşterimiz bile fayda sağladıklarını görünce bizlere olumlu mailler atmışlardır. Bir kez kullanınca tekrar kullanmak isteyeceğiniz hakiki bıttım sabunları için lütfen bizimle iletişime geçin ve kaliteli hizmeti bizlerden sağlayın.

Kaynak : Bu Yazı Adoya Turkey'e aittir. Kaynak Gösterilse Dahi Kullanılamaz. İzinsiz Kullanılması Halinde Yasal Hakkımızı Saklı Tutuyoruz.